hogo II

Vytlač príspevok
Odporuč príspevok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Ženy o mužoch X.: Rozchody a rozvody žien a mužov

Osobné výpovede a zamyslenia známych blogeriek z blog.sk
 

 
Považuješ rozchod/rozvod za bežné, ľahké riešenie neuspokojivého vzťahu?
Kde je hranica, po ktorú je žena ochotná ísť, aby nestratila muža a zachránila vzťah?
Ako sa cíti žena, keď ju opustí muž? ako sa cíti, keď ona opúšťa muža?
Čo ženu drží nad vodou, keď sa rozchádza s mužom?
Je dobré hneď po rozchode/rozvode isť do ďalšieho vzťahu?
Je samota lepšia než neuspokojivý partnerský vzťah?

 


 
 
    Ja som tých rozchodov veľa nezažila, vlastne by sa dalo povedať, že ani jeden. Rozchádzala som sa síce dvakrát, ale to neboli vážne rozchody, no aj napriek tomu ma mrzeli. Dôvodom na rozchod je u mňa chýbajúca láska, teda keď som k niekomu už necítila lásku, nevidela som dôvod pre ďalšie udržiavanie intímneho vzťahu. Ale to bolo ešte za čias môjho tínedžerstva, takže to síce bolelo, ale v podstate som chcela, aby ma muži opustili. To ten môj pocit menejcennosti, čo už. A potom ma liečil a neprestával môj dnešný priateľ.
 
    Rozchody vo vážnych vzťahoch asi vôbec nie sú ľahkým riešením, práve naopak, sú tým najťažším, čo sa dvom môže prihodiť, hlavne ak si jeden zo vzťahu nedokáže priznať, že je koniec. No na druhej strane je rozchod niekedy tým najlepším riešením neuspokojivého vzťahu. Ale kde je tá hranica, kedy je lepšie odísť a začať žiť nový život bez neho? Ak žena miluje muža, častokrát ho nedokáže opustiť, aj keď jej ubližuje. Je určite veľa obetavých žien, ktoré znášajú ponižovanie, týranie a iné spôsoby, akým jeden trápi druhého. Na začiatku môjho terajšieho vzťahu som bola mnohokrát v situácii, kedy som chcela odísť, ale zároveň som nechcela opustiť niekoho, komu na mne záleží. Cítila som, že ma miluje a o ten pocit som nechcela prísť. O nevere som písala už vyššie, ale jedným z problémov,ktoré sme spolu prekonali bola aj láska inej ženy k môjmu mužíčkovi. Písala mu listy a on jej tiež, zveril sa mi s tým a mňa to bolelo, pretože ma to utvrdzovalo v tom, že nie som žena, ktorú by niekto mohol skutočne milovať. Aspoň vtedy som si to myslela. Rozhodoval sa na začiatku medzi nami oboma. No láska k inému človeku asi nemusí hneď znamenať, že ste zlyhali.
 
     Dnes sa na to pozerám inak, ale ani jeho túžba po inej žene nebola príčinou nášho rozchodu, nuž neviem, ako by to dopadlo dnes. Ak by ma vtedy opustil kvôli nej, bola by som teraz asi úplne iná. Menej dôverčivá, menej sebavedomá (aj vďaka nemu nejaké to sebavedomie mám), možno by som bola skeptická vo vzťahu k mužom, isté je, že by ma to nejaký ten čas bolelo. Na úplnom začiatku, po tom, jako sme boli spolu, som ešte necítila to, čo som od vzťahu očakávala. Nemilovala som ho. Znie to divne, ale bolo to tak, a preto som ho poprosila o nejaký čas na rozmyslenie a on plakal. Myslel si, že ho opúšťam, takže dá sa povedať, že som zažila aj pocit toho, kto opúšťa. A nebolo to príjemné, pretože som ho mala rada a nechcela som, aby sa trápil, no oveľa horšie by bolo zavádzať ho falošnými citmi, ktorých som nebola schopná. Preto sa domnievam, že ak žena opúšťa muža, ktorého už neľúbi, je to lepšie, najmä ak by inak musela žiť v klamstve a na druhej strane, ten, s ktorým sa rozchádzame sa možno často cíti ako vec bez ceny, ako niekto nepotrebný a zbytočný. Aspoň ja by som sa tak cítila, ale pritom je rozchod jedným z okamihov, kedy je jeden k druhému čestný.
 
     Asi je veľmi ťažké rozísť sa a človek potrebuje veľa síl, aby to dokázal vysloviť, povedať tomu druhému a potom aj vykonať. Aj keď je často možné vycítiť, že sa niečo deje. Keď sa tak stane a ľudia sa rozídu, väčšinou uvažujeme nad tým, kde sme spravili chybu, prenasledujú nás dotieravé otázky a ak nám ten druhý nechce alebo nedokáže odpovedať, je to ešte horšie. Možno by bolo dobré, ak by rozchody prebiehali bez emócií a ľudia si dokázali v pokoji vysvetliť, čo sa stalo, kedy a kde. Ale to väčšinou nejde a my si svoje otázky a prehry prenášame do ďalších vzťahov a porovnávame podobné situácie s novými situáciami a partnermi a oni pritom vôbec nemusia tušiť, že to robíme. Ja nemám s čím porovnávať, ale ak by ma niekto opustil, chcela by som vedieť prečo a asi by som potrebovala istý čas na to, aby som si všetko vyjasnila a začala nový vzťah. Ak by som si mala vybrať medzi napĺňaním života osamote a životom v neuspokojivom vzťahu, volila by som samotu. No možno človek potrebuje prežívať aspoň nejaké city, aj keď len tie negatívne. Ja asi nie, radšej by som svoje city a energiu venovala niečomu inému, ak nie jednému človeku, možno mnohým ľuďom, zvieratám, len aby som mala pocit potrebnosti a cítila spätnú väzbu, ich lásku, nech by to už bola láska v akejkoľvek inej podobe, ako je tá partnerská, milenecká.
 

 
 
Rozvod / rozchod nie je ľahký, ale v určitých prípadoch potrebný, nevyhnutný.
 
Každý človek sa cíti zle, keď je opustený. Cíti sa poškodený, menejcenný.
 
Či je samota lepšia, ako neuspokojivý vzťah? Obidvoje má svoje pre a proti.
Niekto je ochotný pristúpiť na zhoršenie podmienok materiálnych, iný psychických.
Ale pokiaľ človek nepociťuje rovnováhu, mal by premýšľať nad východiskom.
 

gorda:  
  
 
Počas môjho vysokoškolského štúdia som bola chorá a štvrť semestru som nechodila na prednášky. Rozhodla som sa prerušiť štúdium. Bola som tehotná. V brušku rástlo moje vysnívané bábätko - dievčatko s tmavými veľkými očkami a s tmavými kučeravými vláskami. Som sa mu naozaj tešila.
 
Musela som si vybaviť papiere o prerušení štúdia, nuž som pricestovala domov do KE. Bola som tu tak dva mesiace. Medzitým "biologický" neváhal a lámal srdcia ďaľším dievčinám. Ono by na tom nebolo nič zvláštne, keď si pomyslíte, že sa mal vrátiť domov do Latinskej Ameriky a dlho by žiaden sex nemal. No zvláštne na tom bolo to (ako som sa dozvedela neskôr), že si dievčence získaval tým, že vravel, nech mi pomôžu postarať sa o jeho dieťa, lebo že ja to vraj sama nezvládnem. Alebo tým, že vyskočí z okna, keď s ním nepôjdu, že ich veľmi ľúbi a že so mnou je iba preto, lebo by som si vraj ublížila, keby ma opustil. Odporné slová. 
 
Keď nadišiel deň jeho odletu domov, tak som pricestovala naspäť do Moskvy, aby som ho vyprevadila. Slzy na mojej tvári sa liali a liali. Letisko bolo plné pohľadov na uplakanú mňa. Dnes neviem, či to boli slzy lúčenia sa, alebo slzy oslobodenia sa. Plakal aj on. Skončila mu sloboda (!?). Hovorí sa, že keď pri lúčení sa s niekým plačeš, tak toho niekoho vraj už nikdy neuvidíš. Mne sa to nepotvrdilo.
 
Mnohí z vás si určite pomysleli, že prečo ho neopustila, keď bol taký otrasný. Mnohí z vás vedia, že niekedy sa to proste nedá spraviť tak jednoducho. Treba mať odvahu? Pevnú vôľu? Vyrovnanú dušičku? Sebadôveru? Určite si treba uvedomiť, že už s ním/s ňou nechem byť a rozumne ukončiť vzťah, ktorý k ničomu nevedie. Od zlého vzťahu si treba oddýchnuť, porozmýšlať nad chybami, pochopiť ich, zapamätať si ich.
 
Spočiatku som ho brala za dobrého kamaráta, do ktorého som sa časom zaľúbila. Žili sme spolu a ja som mu verila. Pomáhali sme si. No niečo hlboko vo mne mi vravelo, že on pre mňa nie je ten pravý. Tak ako každá žena, aj ja som môj vzťah veľmi preciťovala, až natoľko, že sa mi o našej spoločnej budúcnosti niekedy snívalo. A v tých snoch bolo okolo neho vždy veľa sukní.
 
Myslím, že už vtedy som samú seba presvedčila, že si ho nechcem zobrať za muža, že s ním budem žiť, kým nedoštudujeme, že ak príde dieťatko, tak bude a potom, po škole, sa rozídeme každý svojou cestou. Tiež si myslím, že toto vlastne cítil aj on, preto sa správal tak ako sa správal. Vlastne mu bolo dovolené robiť všetko a bolo mu dobre, pretože mal niekoho, ku komu sa vždy mohol vrátiť. Bola som pre neho sestrou?
 
Sexu medzi nami bolo málo. Skôr to bolo také ukojenie sa raz jedného, raz druhého. Trošku ma trápilo to, že sa nechcel bozkávať. Potom mi to vysvetlili dievčatá z "Pretty woman" (na ústa sa bozkávajú iba s tými, ktorých naozaj ľúbia). Ešte jedna vec bola nepekne egoistická, a to to, že on mohol mať žien, koľko sa mu zachcelo, ale ja som si popri ňom nemohla nájsť nikoho, pretože jeho česť by utrpela. Stále neviem povedať, kde je hranica rozchodu. Každý vzťah má svoje zákulisie. Myslím si, že každý musí posúdiť sám, čo očakáva od života, aj od svojho partnera. Stále si myslím, že je potrebná tolerancia, ohľaduplnosť a komunikácia, schopnosť dohodnúť sa a vedieť sa prispôsobiť. Určite nie bitka, ustupovanie, ponižovanie a nadávanie. Ak vo vzťahu jeden ľúbi a druhý neľúbi, tak takýto vzťah bude vždy problémový, jednostranný a neistý.
 
Skôr, či neskôr sa každý vzťah ukončí. Možno rozchodom, možno smrťou. Všetko má svoj koniec, svoj začiatok. Koniec nášho vzťahu dával môj ex za vinu mne (ako ináč). Lebo sa vraj do mňa zaľúbil. Lebo som vraj o neho nebojovala. Ale ako som mala bojovať? Behať po internáte z izby do izby, či tam nie je niekde zašitý s nejakou dámou?
 
Myslím si, že opustená žena sa cíti byť veľmi odvrhnutá (hlavne vtedy, ak o rozchode nič netuší). Vtedy môže voči danému mužovi, ale aj mužom globálne, nastúpiť nenávisť a pomstychtivosť. Aj ja som sa tak po rozchode s ex správala. Mužov som dosť zneužívala len pre moje potreby. Neboli to vzťahy. Boli to moje krutosti. A viem, že som minimálne jednému mužovi ublížila, hlavne v zmysle navnadila a odhodila.
 
Dnes viem, že rozchody sa dajú prekonať. Spočiatku samotou, potom za pomoci možno rodiny, možno detí, možno kamarátov. Nad ukončeným vzťahom treba rýchlo prestať plakať a netýrať sa výčitkami. Rozišli sme sa. Stalo sa.
 

 
 
Považuješ rozchod/rozvod za bežné, ľahké riešenie neuspokojivého vzťahu?
Rozchod nie je úplne to isté ako rozvod. Riešiť neuspokojivý vzťah rozchodom/rozvodom nie je riešenie. Ak však bolo pre riešenie situácie (konfliktov, kríz) urobené všetko, čo bolo v danom vzťahu možné, ak došlo k trvalému a nezvratnému (ale kto toto na 100% vie) rozvratu vzťahu, tak rozvod je riešením.
 
Kde je hranica, po ktorú je žena ochotná ísť, aby nestratila muža a zachránila vzťah?
Vo vojne a v láske je všetko povolené, nie?!:-) No vážne. Každý človek má svoje hranice, čo je a čo už nie je ochotný urobiť pre záchranu vzťahu, čo partner a vzťah pre neho znamenajú.
 
Ako sa cíti žena, keď ju opustí muž? ako sa cíti, keď ona opúšťa muža?
Ak pre človeka ten vzťah a človek niečo znamenal, prežil s ním nejakú časť svojho života, tak väčšinou je človeku ťažko a prežíva podobné pocity, či už rozchod inicioval on alebo partner... ak sa rozhodneme sami, tak je to o niečo ľahšie... stav po rozchode má určité fázy, kedy je tam smútok, pochybnosti, sklamanie, pocit zrady, neskôr hnev, krivda, otázky prečo, čo ďalej... sú to fázy, ktorými treba prejsť, ale nedržať sa v takom stave dlho, je dobré ostať chvíľu sám so sebou, myšlienkami, vyplakať sa, spomínať, rekapitulovať, potom sa však treba prinútiť "prebrať" z toho stavu a ísť von, urobiť niečo pre seba, ak sme spolu aj žili, zmeniť niečo v byte, spálni, odložiť spomienkové veci niekam do krabice a do pivnice alebo k niekomu (neskôr si z toho môžeme ešte niečo vytriediť a zvyšok darovať, vyhodiť), stretnúť sa s priateľmi, urobiť si program, venovať sa niečomu, čo nás baví a nechať si čas na "vyliečenie".
 
Čo ženu drží nad vodou, keď sa rozchádza s mužom?
Ak sa rozchádza žena z vlastnej vôle, tak vtedy je to určite ľahšie, i keď nikdy to nie je úplne ľahké, ak ten človek pre nás niečo znamenal... v každom prípade je to individuálne, každému človeku môže pomôcť preklenúť určité ťažšie obdobie v živote niečo iné... a tiež to závisí aj od toho, či je slobodná, vydatá bez detí alebo s deťmi... v prvom rade by to malo byť v nej, že to bolo to najlepšie rozhodnutie, ak sa už pre rozchod rozhodla, deti, rodina, priatelia, práca...
 
Je dobré hneď po rozchode/rozvode isť do ďalšieho vzťahu?
Po každom ukončenom vzťahu je dobré nechať si nejaký čas na "zotavenie", čas pre seba, určitú "rekapituláciu", využiť ho na to, čo sme napríklad v čase, keď sme mali vzťah nemohli či zanedbávali, venovať sa sebe, koníčkom, priateľom... pracovať na sebe, snažiť sa pochopiť dôvody, poučiť sa, získať nadhľad a odstup...
 
Je samota lepšia než neuspokojivý partnerský vzťah?
Nemať partnerský vzťah neznamená cítiť sa osamotený... náš život nestojí iba na tom, či máme alebo nemáme partnera... samozrejme, je príjemné cítiť, že nás niekto ľúbi, stojí pri nás, je nám oporou atď... ale určite je tisíckrát lepšie žiť sám (i keď možno ťažšie) ako v neuspokojivom vzťahu.
 

 
 
V poslednej dobe je rozchod akosi častejšie využívaný na riešenie problémov vo vzťahu. Nehovorím ani, že je to dobré, ani že je to zlé. Závisí od situácie.
 
Ja som tých rozchodov (bohužiaľ) zažila niekoľko. V oboch prípadoch to je tažké, aj kde sa človek rozchádza, aj kde sa s ním rozchádzajú. Ja som rozchod iniciovala len raz. Bolo to u môjho najdlšieho vzťahu. Ale bol to (bohužiaľ) nutný krok. Už to nebolo ono. Aj on povedal, skôr či neskôr by k tomu istotne došlo. Bolo to však ťažké rozhodnutie. Prebrala som všetky za a proti, a vyšlo mi to z toho. Cítila som, že musí byť aj niečo lepšie.  
Toto bol jediný rozchod, ktorý som iniciovala ja. No nebolo to ľahké. Môj (ešte) vtedajší priateľ hovoril, že podľa neho je moja situácia ťažšia, lebo ja musím rozhodnúť. Jemu sa zdalo, že byť ten, o ktorom rozhodujú, je lepšia situácia.
 
Nie je lepšia. Keby som chcela spočítať, koľkokrát sa so mnou rozišli, tak myslím, že prsty oboch rúk by nestačili. Vačšinou to bolo na začiatku vzťahu. Keď je to veľmi na začiatku, kedy ešte člověk nie je tak zaľúbený, keď sa jedná len o sympatie, je to asi lepšie. V čase najväčšej zaľúbenosti, keď povie, že ehm, sorry, vieš čo, buďme iba kamaráti, je to jako bodnutie do srdca.
 
Ale život ide ďalej, a nesmieme sa trápiť nad jedným chlapom…. Je treba si nájsť nejaké hobby, niečo, čo zaujme, čím sa dá tráviť čas, aby sme sa z toho nejak dostali (napríklad pri poslednom rozchode som začala chodiť na brušný tanec…)
 
Myslím si, že nie je dobré ihneď sa vrhnúť do ďalšieho vzťahu, treba sa z toho dostať. Ja osobne by som dala „povinnosť", aby každý dospelý človek bol chvíľu sám, bez vzťahu, aby si to vyskúšal. Lebo poznám aj ľudí, čo skáču zo vzťahu do vzťahu, akoby to bola droga, že nevedia byť sami, a musia mať pri sebe niekoho (občas mi to pripadá, že hocikoho).
 

 


Vzťahy | stály odkaz

Komentáre

 1. hmmm,som síce muž
  ale zareagujem :)
  No,samota občas nie je na škodu,ale i tak po roz/v/ chode,takpovediac po nadobudnutí právnej moci som sa vsúkol do vzťahu nového a teraz si tlieskam od samej radosti :)
  Inak,rozvod či rozchod určite nie je ľahká záležitosť,aj keď si myslím,že všetko je v závislosti od príčiny,ktorá dvojicu priviedla na také rozhodnutie.Ničmenej je to bežné.
  Vypovedajú o tom i moje súkromné poznámky a štatistiky :)
  publikované: 12.04.2007 21:45 | autor: teide (e-mail, web, autorizovaný)
 2. Ja sa pridam
  sice este nedoslo k nadobudnuti pravnej moci ale ja to uz mam davno v hlave usporiadane a papier je pre mna podstatny len kvoli buducnosti a majetku. Dufam,ze aj ja budem tlieskat od radosti ale nejako sa tym radsej nechcem moc zaoberat,uvidime. Kazdopadne mna to hodne bolelo a trvalo a bude mi trvat este hodnu chvilu niekomu opat verit a doverovat, nakolko prave ma niekto opat presvedcil,ze sa to neda resp,ze je to tazke. No triezvou hlavou som usudil,ze aj ja mam na tom svoj diel viny.
  Lahke to nie je nikdy a pre nikoho ale treba ist dalej takze zavriet dvere a vykrocit smerom vpred s hlavou hore a pozerat do slnka.
  publikované: 12.04.2007 22:46 | autor: Always (e-mail, web, autorizovaný)
 3. teiduško, ivanko
  rozchody určitým spôsobom bolia každého, aj ženy aj mužov :{

  myslím si, že každý by mal nejaký ten rozchod zažiť

  súhlasim aj s Diou, že je lepšie sa rozísť a "nezavádzať partnera falošnými citmi", ak jeden zistil, že k druhému nič necíti

  rozísť sa dá aj vtedy, ak sú na svete deti

  akurát je smutné, že sa mnoho partnerov nepokúša o nápravu - jasné všetko záleží od situácie

  ešte si myslím, že keď sa partneri rozchádzajú, tak by to mali robiť dôstojne, bez urážok, predsa len mali určité obdobie niečo spoločné, nemali by na to zabudnúť

  publikované: 13.04.2007 07:12 | autor: olga (e-mail, web, neautorizovaný)
 4. oľga,posledná veta v tvojom komente
  je veľmo výstižná,bodaj by to tak bolo,ono,spoločne nadobudnutý majetok sa stáva nástrojom pre nekalé praktiky,keď nejeden z nás sa uchyluje k nechutnostiam.
  Našťastie nemám problém sa stýkať s ex ako aj s extchánom :)
  publikované: 13.04.2007 10:52 | autor: teide (e-mail, web, autorizovaný)
 5. ďakujem oli :)
  ten majetok a najmä, ak ľudia nie sú zosobášení a jeden druhému požičali peniaze na prísľub o vrátení...tak to tiež nie je jednoduchá vec a asi rovnako vedie k tomu, čomu by sa olinka chcela vyvarovať...k urážkam, dokonca výhražkam smrti, joj veru nepekné...
  dnes to prežíva moja kamarátka...z lásky zostala iba nenávisť a to hlavne kvôli majetku, peniazom...ale tým spúšťačom bol rozchod, z jeho strany nečakaný...no čo má žena robiť, ak k mužovi už necíti to, čo predtým?...len sa rozísť, nie? a asi predtým urobiť všetko pre to, aby to bolo čo najľahšie...no nezdalo by sa Vám sťahovanie vecí podozrivé? odlúčenie, či prestávka vo vzťahu...on jej nemusí vrátiť ani peniažky, ktoré mu požičala...nemusí nič, no jeho zranené srdiečko roznáša lennenávisť a to aj po celej jeho či jej rodine...ach, nezažila som to, ale nechcela by som...
  publikované: 13.04.2007 11:06 | autor: dionea (e-mail, web, autorizovaný)
 6. nieco by som riekla: radsej rozchod alebo rozvod
  ako dvaja zufalci v povinnom manzelskom vztahu alebo dvaja, co si kopu lasku medzi sebou ako staru plechovku po chodniku pocas nudnej prechadzky.
  A preto ten alebo ta, co preziva prave porozchodovu depku nech sa utesi, ze unikol tazkej chorobe a moze zacat znova.
  publikované: 13.04.2007 11:10 | autor: cokomilka (e-mail, web, autorizovaný)
 7. ale ak by mi na
  vzťahu záležalo...čo sa mi pravdaže stalo už niekoľkokrát a ak by som chcela, aby láska prežila, snažila by som sa a aj som sa snažila o nápravu...no neviem, možno mám nejako zafixované, že sa nechcem rozísť....predtým mi to bolo jedno (v čase, keď som nechcela, aby ma niekto ľúbil), ale teraz nie...
  publikované: 13.04.2007 11:10 | autor: dionea (e-mail, web, autorizovaný)
 8. nuž veď to čoko
  ona už začala "utešovať", zaľúbila sa....vieš, čo sa v našom veku (okolo 25) stáva pravidlom? nikdy som nedala na reči o krízach v zásade sa opakujúcich po nejakom tom roku...po treťom, piatom atď. ale poznám veľa žien, ktoré mali partnera, prvú lásku niekoľko rokov, povedzme 5, možno aj viac a také ženy, ku ktoým patrím konieckoncov aj ja, prechádzajú divným obdobím....pár vzťahov z výšky sa rozpadlo
  neviem, ako to vysvetliť...niekto tomu hovorí druhá puberta...ženy prehodnocujú svoje priority, uvažujú nad tým, či dostatočne milujú a či sú šťastné a vtedy stvárajú hlúposti alebo múdrosti, pretože sa mnohokrát citia dusené a nepochopené...ach, aké egoistky? neviem, nemyslím....
  publikované: 13.04.2007 11:18 | autor: dionea (e-mail, web, autorizovaný)
 9. je to pekne napisane
  ale stale zalezi od ludi a momentalne to mam na stole ja aj ked uz s casovym a vzdialenostnym odstupom, no aj tak ocakavam,ze bude chciet co najviac vytazit pre seba, ako majetok a prachy. Najzaujimavejsie na tom je to,ze sa snazi vsetko dostat cez syna,teda akoze to je pre neho ale pri tom pri kazdej prilezitosti si ho odklada k svojim rodicom a ked je doma tak sedi za PC aby neotravoval (co som rad,pretoze potom mozem s nim skypovat).
  Chcel som len tolko,ze uz som si zvykol na to,ze ja som ten najhorsi a ona je ta najlepsia ale takyto model spravania je bezny v nasej spolocnosti,nakolko ja sa nepretvarujem a vsetci radsej vidia pretvarku a odsudzuju cloveka na zaklade jednostranych informacii.

  Kde sa hovori o rozchode/rozvode tam uz nie je laska a preto nema vyznam sa snazit o cestu spat.
  publikované: 13.04.2007 11:28 | autor: Always (e-mail, web, neautorizovaný)
 10. mmmm Ivanko
  ale ty si asi nešíril reči o tom, kto urobil chybu a kto je ten najhorší...majetok je často príčinou nechutností, ako povedal teiduško...
  ešte je problémom aj ostatná rodina, ak nechce uveriť, že je koniec a že už niet cesty späť...
  publikované: 13.04.2007 11:34 | autor: dionea (e-mail, web, autorizovaný)
 11. Always, autori knihy ...
  "O čem sní muži aneb jak to vidí otcové" (Eduard Bakalář, Olga Nytrová, Václav Strachota) skúmali fenomén, o ktorom si sa zmienil, a totiž, že po rozpade manželstva je často "muž ten najhorší a žena tá najlepšia".
  Asi ťa poteší, že autori knihy v podstate vyjadrujú podobný názor ako ty, že takýto model správania a hodnotenia porozvodovej situácie je v našej spoločnosti bežný a hlboko zakorenený.
  publikované: 13.04.2007 11:39 | autor: hogofogo (e-mail, web, autorizovaný)
 12. Diuška,Hogo
  Nechcem sa obhajoivať ani to teraz riešiť ale je pravda,že ja som proste skončil a neriešim čo si myslia ostatný,pretože nik nežil s nami v spoločnej domácnosti a je mi úplne jasné,že sa každý zastane radšej ženy akokoľvek je ...... a tiež sa rodina snaží niečo stále riešiť za nás,pretože ako si napísala nevedia tomu uveriť. Malá poznámka, nie je to len ona ale aj jej bratia sa správajú rovnako,takzže asi to povahová črta a ja radšej budem sám ako sa mám pretvarovať.
  Hogo ani nevieš ako si mi ulahodil :-)) no vážne ja tu knihu nepoznam a toto je realita a tá ťa niekedy zastihne nepripraveného.
  publikované: 13.04.2007 11:59 | autor: Always (e-mail, web, autorizovaný)
 13. práve to sa snažím naznačiť
  poznám prípad/y, kedy je žena tá najhoršia, aj keď ide iba o rozchod, no je to vôbec možné takto objektívne zhodnotiť? asi nie...ale uznávam, že v spoločnosti je skôr v porozvodovej situácii označovaný za toho najhoršieho práve muž...aj keď to tak nemusí byť...no mám pocit, že sa tento fenomén mení...
  publikované: 13.04.2007 12:06 | autor: dionea (e-mail, web, autorizovaný)
 14. Kiez by si mala pravdu
  ale uprimne mi zalezi aby som si rozumel so synom a aby to on pochopil a neodsudil ma... ludia okolo ma nezaujimaju, aj tak som bol vzdy ciierna ovca :-) a kamaratom vysvetlovat nemusim ty ma poznaju.
  publikované: 13.04.2007 12:18 | autor: Always (e-mail, web, autorizovaný)
 15. :) držím palce Ivan
  Vám obom...
  publikované: 13.04.2007 12:21 | autor: dionea (e-mail, web, autorizovaný)
 16. Rozchod musí bolieť
  inak by sme sa nepoučili. Zažila som obe strany. Bola som aj tá zlá. Poučila som sa. Po desiatich rokoch samoty prežívam krásny vzťah. Zistila som že ženy sú z Venuše a muži z Marsu. Keď zlihá komunikácia začínajú problémy.
  publikované: 13.04.2007 12:50 | autor: strelocka (e-mail, web, autorizovaný)
 17. streločka, trafila si to :)
  komunikácia je kľúčové slovo alebo ak chceš zaklínadlo úspešného vzťahu.
  v predošlých častiach sa na tom zhodli skoro všetky dievčatá a ženy.
  publikované: 13.04.2007 13:03 | autor: hogofogo (e-mail, web, autorizovaný)
 18. Problém je len v tom
  že nikoho z nás (myslím si) neučili správne komunikovať s opačným pohlavím. Žiaľ, intuícia často zlihá. Čo potom?
  publikované: 13.04.2007 13:07 | autor: strelocka (e-mail, web, autorizovaný)
 19. streločka, že čo potom...
  keď zlyhá intuícia? to, čo si napísala: rozchody, ktoré bolia a po nich (nie vždy) poučenie. inu, niet nad školu života...
  publikované: 13.04.2007 13:10 | autor: hogofogo (e-mail, web, autorizovaný)
 20. Rozchody / rozvody bolia,
  mna boleli, ked som bola na oboch stranach. Ja som prestala lubit, aj mna prestali lubit a vzdy (mozno zo strachu pred buducnostou) som tie rozchody preplakala. Nakoniec som so svojimi ex zostala dobra kamaratka. Ale myslim, ze dnes ludia o lasku hlavne malo bojuju. Bojovat samozrejme musia obaja, ale ja stale verim, ze laska sa da aj vybudovat: na dovere, priatelstve, trpezlivosti, pochopeni a laskavosti. Nanestastie, je to dlha cesta a vacsina ludi chce vysledok okamzite.
  publikované: 13.04.2007 13:32 | autor: prevazneneskodna (e-mail, web, autorizovaný)
 21. to: Dionea
  skusenejsi vedia, ze vztah dvoch slobodnych trvajuci 5- 7 rokov vzdy prichadza do krizy a vtedy sobas je to najmenej vhodne. Okrem toho, vzdelana zena sa snazi ziskat seberovneho partnera a vybera si-ma na to pravo. nenazvala by som to druhou pubertou.
  publikované: 13.04.2007 13:34 | autor: cokomilka (e-mail, web, autorizovaný)
 22. Ano
  je potrebne komunikovat,pretoze to je prvy krok k uspechu. Ked sa strati dovera tak potom je tazko byt trpezlivy a chapavy no a tam zaciana problem s komunikaciou,teda aspon u mna. AK niekomu prestanem doverovat neviem s nim komunikovat.
  publikované: 13.04.2007 13:46 | autor: Always (e-mail, web, autorizovaný)
 23. čoko :) ani ja
  by som to tak nenazvala, ale niekto tomu nerozumie, a preto to tak nazýva...ale po prvom, treťom či piatom, šiestom roku ma všetci strašili tým, že by mala prísť kríza a potom ju človek chtiac nechtiac hľadá, aj keď tam spravidla nemusí byť...
  publikované: 13.04.2007 13:53 | autor: dionea (e-mail, web, autorizovaný)
 24. hm, prevazneneskodna...
  bojovať o lásku v zmysle budovať partnerský vzťah "na dovere, priatelstve, trpezlivosti, pochopeni a laskavosti" je určite možné, ba vari skôr nutné.
  každý vzťah, a partnerský zvlášť, je ako rastlinka - vyžaduje starostlivosť a výživu, bez nich chradne a hynie. áno, taká starostlivosť je namáhavá a cesta k výsledku je dlhá, a bohužiaľ nie každý z nás je pripravený potrebnú námahu vynaložiť a trpezlivo čakať na jej výsledky.
  publikované: 13.04.2007 13:54 | autor: hogofogo (e-mail, web, autorizovaný)
 25. Pre hogofogo : dovera, priatelstvo, trpezlivosť, pochopenie a laskavosť
  stale som si myslela, že to všetko mám, spĺňam, snažím sa. Ale môj najtenší ľad je v slovách, ktoré znejú mužským uškám inak. Ak mám problém, tak si ho musím nahlas rozobrať a už len to samo, že je to na slnečnom svetle nahlas povedané je pre mňa polcesta k riešeniu. Môj drahý v tom cítil výčitky. Kým som nepochopila, že On si myslí že ho obviňujem z problémov, viazli naše rozhovory a objavovali sa pochybnosti o vzťahu.
  publikované: 13.04.2007 15:00 | autor: strelocka (e-mail, web, autorizovaný)
 26. streločka, myslím si...
  že si pomenovala jednu veľmi zásadnú skutočnosť: nedorozomenia obvykle vznikajú preto, že počúvajúci inak pochopí to, čo mu rozprávajúci oznamuje. inými slovami: interpretuje si povedané slová po svojom. napríklad v prostom ozname "počuje" (tak ako tvoj drahý) obvinenie.
  pre úspešnú komunikáciu je nesmierne dôležité skúmať a overovať si, ako partner chápe naše slová.
  publikované: 13.04.2007 15:16 | autor: hogofogo (e-mail, web, autorizovaný)
 27. uplna pravda
  Idem si overiť ako môj drahý pochopí návrh na prechádzku smerom k obľúbenej pivárni. Oprášime trochu zvyky spred rokov. Pa
  publikované: 13.04.2007 15:25 | autor: strelocka (e-mail, web, autorizovaný)
 28. streločka, som si istý...
  že tvoj drahý návrh pochopí úplne presne a že tudíž žiaden informačný skrat nehrozí... a v tej pivárni si to uži spolu s ním. maj sa :)
  publikované: 13.04.2007 15:32 | autor: hogofogo (e-mail, web, autorizovaný)
 29. Anna
  Moje meno je Anna, som zo Spojeného kráľovstva, chcem sa s vami podeliť o svoj príbeh a tiež vám poskytnúť riešenie vašich problémov, hľadal som on-line ako získať skutočné kúzelník, ktorý môže pre mňa priviesť svojho manžela ženatý pred 9 rokmi bez detí a moje finančná situácia bola horšia, nemám peniaze nemám žiadne dieťa, môj manžel ma nechal premýšľať prináša mu smolu, až do roku 2016/2017 som stretol svedectvo dámy on-line hovoriť o Dr Udo, povzbudzujem ho a kontaktoval som ho s ohľadom na pomoc, a on mi odpovedal čo najskôr, prvé slovo, ktoré povedal, je, že moje problémy skončili, povedal, že ma zase usmeje, bol som šťastný s jeho povzbudením, začal svoju prácu a povedal mi, že môj manžel sa vráti za menej ako 24 hodín prosiť, aby som ho prijal späť, po všetkom, čo povedal, že sa to stalo prvýkrát v mojom živote som bol spokojný so svojím manželom, o pár týždňov neskôr som otehotnala , Povedal, že musím byť finančne stabilný, aby som bol spokojný so svojím manželom, dal mi pre mňa iné kúzlo, dnes mi ľudia milujú kdekoľvek, môj život je finančne stabilný, ja a môj manžel robia skvelé, najdôležitejšie je, že skončil moju smútok a teraz mám vlastné dieťa, ktoré mi hovorí múmia, nikdy som nespoznal žiadnu kúzlu, tak skutočnú a silnú ako doktor Udo, má riešenie akéhokoľvek problému na zemi, jeho kúzlo nie je škodlivé a môže pracovať pre vás bez vašej prítomnosti, hovorím to všetko, pretože som mu povedal, že budem istý, že budem informovať svet o jeho dobrej práci a viem, že toľko ľudí potrebuje aj pomoc, takže ak potrebujete pomoc akéhokoľvek druhu, neváhajte s ním kontaktovať, alebo ak mu chcete poďakovať za mňa, kontaktujte Dr Udo na jeho emailu: udosolutioncenter@gmail.com a WhatsApp a Viber Chat: +27656406432.
  publikované: 20.01.2019 01:29 | autor: Testimony (e-mail, web, neautorizovaný)
 30. hmm
  to uz nie je pravda

  hogo, aj tak som ta dostala..trhni si
  publikované: 29.01.2019 19:25 | autor: . (e-mail, web, neautorizovaný)
 31. AKO SA MOJA manželka vrátila
  Ahojte, všetci, pozornosť! Ak niekoho milujete a záleží vám na tej osobe, urobíte všetko pre to, aby ste boli s tou osobou, moja bývalá priateľka ju tak veľmi milujem, keď sme ich rozišli, nikdy o nej neprestanem myslieť, musím urobiť niečo, aby som ju dostala späť, to bolo, keď som začal čítať články o tom, ako sa vrátiť späť milenec, to bolo, keď som videl doktora Lomi, koľko ľudí hovorí o tom, ako privádza späť svojho milenca, kontaktoval som doktora Lomi na WhatsApp, vysvetlil som mu všetko a obsadil kúzlo na moju bývalú priateľku, ktorá mi ten istý deň zavolala a začala mi prosiť, a dnes sme opäť spolu, miluje ma a chichot ma viac, ako predtým, kontaktujte doktorku Lomi dnes na WhatsApp čísle +2349034287285 alebo môžete mu poslať e-mailom; lomiultimatetemple@gmail.com je to najlepšie kúzlo, ktoré môžete kontaktovať kvôli pomoci.
  publikované: 27.08.2020 01:44 | autor: Dása Jàn (e-mail, web, neautorizovaný)
 32. Som tak nadšený, že moje rozbité manželstvo bolo obnovené a môj manžel je späť, keď ma opustil a naše 2 deti pre inú ženu. Po ôsmich rokoch manželstva sme sa s manželom dostali do jedného boja alebo do druhého, pretože som mal nočné mory duchovného sexu, ktoré ma nútili nenávidieť sex s manželom, až kým ma konečne neopustil a nepresťahoval sa do Kalifornie, aby som bol s inou ženou. Cítil som, že môj život skončil a moje deti si mysleli, že už nikdy neuvidia svojho otca. Snažil som sa byť silný len pre deti, ale nedokázal som zvládnuť bolesti, ktoré trápia moje srdce, moje srdce bolo plné bolesti, pretože som bol naozaj zamilovaný do svojho manžela. Deň a noc som na neho myslel a vždy som si želal, aby sa ku mne vrátil, potreboval som pomoc, tak som hľadal pomoc online a narazil som na svedectvo doktora Obudua, ktorý môže pomôcť získať rýchly návrat späť a tiež liečiť nočné mory. skúsil ho. Kontaktoval som ho a povedal mi, čo mám robiť, aby som zastavil svoju nočnú moru, potom mi vr
  Estoy tan emocionada de que mi matrimonio roto haya sido restaurado y mi esposo regresó después de que nos dejó a mí y a nuestros 2 hijos por otra mujer.

  Después de 8 años de matrimonio, mi esposo y yo hemos estado en una pelea u otra porque estaba teniendo pesadillas de sexo espiritual que me hicieron odiar el sexo con mi esposo hasta que finalmente me dejó y se mudó a California para estar con otra mujer. Sentí que mi vida había terminado y mis hijos pensaron que nunca volverían a ver a su padre.

  Traté de ser fuerte solo por los niños pero no pude controlar los dolores que atormentan mi corazón, mi corazón estaba lleno de dolores porque estaba realmente enamorada de mi esposo.

  Día y noche pienso en él y siempre desearía que volviera a mí, necesitaba ayuda, así que busqué ayuda en línea y encontré un testimonio del Dr. Obudu que puede ayudar a recuperar a mi ex rápidamente y también curar pesadillas. le dio una oportunidad. Me comuniqué con él y me dijo qué hacer para detener mi pesadilla, después de eso él me devolverá a mi esposo y él, mi esposo nunca me dejará de nuevo porque comenzaremos a tener relaciones sexuales nuevamente, lo hice y luego hizo un ( Hechizo de amor) para mí. 48 horas después, mi esposo me llamó y me dijo que nos extrañaba mucho a mí y a los niños.

  Ese fue el final de mi noche solitaria y mi corazón hiriente hasta la fecha.

  Gracias Dr. Obudu, si está leyendo esto y necesita que su ex vuelva o su esposo se mude con otra mujer, no llore más, comuníquese con este poderoso lanzador de hechizos ahora y su problema habrá terminado.

  Su contacto es:

  obuduyang@gmail.com o WhatsApp: +1 503-773-9114 ... Buena suerte para recuperar tu felicidad
  publikované: 12.09.2020 19:48 | autor: Aleydi Leveron (e-mail, web, neautorizovaný)
Pozor, na konci je potreba spočítať neľahkú matematickú úlohu! Inak komentár nevložíme. Pre tých lenivejších je tam tlačidlo kúzlo.Prevádzkované na CMS TeaGuru spoločnosti Singularity, s.r.o., © 2004-2014